האנתולוגיה (1997-2018)
الأنثولوجيا (1997-2018)
(The Anthology (1999-2018

האנתולוגיה (1997-2018) הינה פיתוח של סצנה מתוך "ארבייט מאכט פראיי, מטויטלנד אירופה" עבודתם המיתית של מוני יוסף וסמדר יערון.
זלמה גרינוולד, ניצולת שואה, חיה ובועטת במרכז לתיאטרון עכו. שני דברים משאירים אותה בחיים, בנה יחידה, אתו היא מקיימת קשר סבוך והפסנתר.
"כששואלים אותי איך עברתי את השנים ההן אני תמיד אומרת, זה הפסנתר שהציל אותי... אנחנו יכולים לספר סיפור של תקופה, של עם, של פרט, דרך המוזיקה". הקהל מוזמן לשבת עם זלמה סביב הפסנתר, ללגום כוסית קוניאק, ולשמש עד להגיגיה ושותף פעיל לדיאלוג עמה. ההצגה שהוצגה במשך עשרים שנה, משקפת את שפת העבודה הייחודית שפיתח המרכז לתיאטרון עכו שבו חומרי ההצגה מעודכנים ומשקפים את עולמו ומצבו המידי של האמן בזמן האירוע המתרחש בהווה. הטקסט אינו קבוע והאינטראקציה עם הקהל מתרחשת בזמן אמת ומהווה פתח לנושאי שיחה, תכנים והתרחשויות חדשות בכל פעם. הפסנתר - כשטיח מוסיקלי, כידיד אינטימי שמלווה את הקשישה כל חייה, הוא במידה רבה תירוץ ורקע לפטפוטיה על כל מה שמעסיק אותה: אומנות, טעם הקיום, פסיכולוגיה, דת, מטפיסיקה, חינוך, ילדים חיפוש רוחני, זקנה ומוות. דמותה של יערון מציעה רגעי חסד לצד ערעור מתמיד של התכנים המהותיים לקיומנו.

משתתפים: סמדר יערון, מוני יוסף

אנתולוגיה הזמנה

אנתולוגיה - צילום: רויטל מלכה לוין

אנתולוגיה - צילום: אושרי כהן